Sportlövészet Diákolimpia Budapest-bajnokság 2023/24. tanév

2024. április 19-én rendezték meg a 2023/24. tanévi diákolimpia budapesti versenyét Sportlövészet sportágban. A megmérettetésen valamennyi budapesti iskolának lehetősége volt tanulót nevezni légpuska és légpisztoly versenyszámokban.

Iskolánkat Nyilas Gréta 6.B osztályos tanuló képviselte korcsoportjában, az UTE Sportlövő Szakosztály Mexikói úti lőterén, légpisztoly 20- és nyílt irányzékú légpuska 20 lövéses kategóriákban

Nemcsak az egyéni Budapest Bajnoki cím eldöntése volt a tét, hanem a bejutás az országos döntőbe.

Gréta légpisztolyban csupán 1 hellyel maradt le az országos döntőbe kerüléstől, azonban légpuska versenyszámban kiegyensúlyozott versenyzéssel csupán 4 köregység választotta el a „Budapest Bajnok” cím elnyerésétől, de a dobogó második fokán (ezüst érem) már biztosan tudhatta, hogy bejutott az Országos döntőbe.

Gratulálunk Nyilas Grétának!

Az Országos döntő Gyöngyösön, a Dr. Fejes András Sport- és Rendezvénycsarnokban lesz megrendezve 2024. május 10-11. napokon.

Szurkoljunk együtt Grétának!

Hajrá Gréta, Hajrá Jókai!