• Menü
  • I-skola
    • Igazgatói köszöntő
    • Pedagógusaink
    • Magunkról
    • Névadónk – Jókai Mór
    • Letölthető dokumentumok
    • Közzétételi lista
  • Mozanapló
  • Beiratkozóknak
  • Végzősöknek
    • Nyolcadikosoknak
    • Iskolák bemutatkozása
    • Minden a felvételiről
  • Eredményeink
  • Szakkörök
    • Szakkörök 2021/2022
    • Társasjáték, logika
    • Szövegértés szakkör
    • Angol szakkör
    • Atlétika
    • Néptánc
    • Tehetségfejlesztő szakkör
    • Kreatív szakkör
    • Közlekedési ismeretek
    • Bakancsos szakkör
    • Tömegsport
    • Magyar szakkör
    • Rajzszakkör
    • Német szakkör
  • Programok
  • Ökoiskola
  • Kapcsolat
Rákoscsabai Jókai Mór Református Általános Iskola Rákoscsabai Jókai Mór Református Általános Iskola
+36 1 258 2015
Menü
Menü

Leendő elsősöknek

Ügyintézés telefonon 8-12 ig hétköznap.

Tel: +36 1 258 2015


Letölthető dokumentumok

Nyilatkozat a tanköteles-gyermek életvitelszerű lakcíméről
Szülői felügyelet gyakorlása


A jelentkezés az első osztályba lezárult.


Az iskolánkról készült videókból az alábbi linken válogathatnak:

Jókai Médiatár – YouTube


Tanítóink bemutatkozása

Kőmíves Dávid Sándor bemutatkozója

Kedves Szülők!

Engedjétek meg, hogy bemutatkozzam nektek!

Kőmíves Dávid Sándor vagyok péceli lakos, a Péceli Református Egyházközség tagja.

2001-ben a Lónyay Utcai Református Gimnáziumban érettségiztem, majd 2005-ben a Károli Gáspár Református Egyetem Tanítóképző Főiskolai Karán, Nagykőrösön szereztem tanító- református hittanoktató oklevelet, ember- és társadalomismeret műveltségi területtel. Ugyanebben az évben nősültem meg és költöztünk feleségemmel Terénybe, Isten szavára hallgatva. 12 évig tanítottunk a falu iskolájában. Mivel kislétszámú osztályok voltak, ezért minden tantárgyat több évfolyam összevonásával tanítottunk, így volt lehetőségem tapasztalatokat gyűjteni a különféle tanulói-, tanítói munkaformákról. Az évek során többféle összevonásban tanítottam, az alsó tagozat minden évfolyamán, csaknem minden tantárgyat. Mint vidéki osztályfőnök-tanító bepillantást nyerhettem a gyermekek otthoni életébe is, így jobban tudtam személyre szabottan segíteni egy-egy tanulónak.

Tanítói munkám mellett a 2009-ben megalakult CSAK TE (CSAládi Kórus TErény) ökumenikus kórus tagja lehettem, majd 2010-2019-ig Terény Község Önkormányzatának alpolgármestere voltam; így a falut is sok szempontból mélyebben is megismerhettem. 2012-ben Informatikus-könyvtáros diplomát szereztem az egri Eszterházy Károly Főiskolán (ma Eszterházy Károly Katolikus Egyetem). Az itt megszerzett tudást jól tudtam hasznosítani nem csak az informatika és matematika tanórákon, hanem a helyi újság és honlap szerkesztésében, valamint lehetőségem nyílt az idősebb korosztály számára ingyenes, 60 órás informatikai oktatást tartani.

Feleségem – aki szintén tanító-református hittanoktató – tanulmányai révén a mozgásterápiák gyakorlati fontosságába is bepillantást nyerhettem.

2017-ben Pécelre költöztünk és a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda Isaszegi Telephelyén két éven keresztül tanítottam. Itt is kis létszámú osztályban lehettem osztályfőnök-tanító.

Isten megengedte, hogy 2019-ben egy ifjúkori álmom teljesülhessen és 2 évig a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren dolgozhattam, mint földi kiszolgálási üzemi tiszt.

2020-ban megszületett várva várt kislányunk Annaróza.

2021-ben Isten visszavezetett a tanítói pályára, immáron ide, a Jókaiba, mint hittanoktató és napközis nevelő. Ennek köszönhetően megismerkedhetek az iskola tanulóival, szokásaival és a pedagógus kollegákkal, valamint az iskolanyitogatókon egy kicsit veletek és gyermekeitekkel is.

Fontos feladatomnak tartom, a lelki nevelést és azt, hogy a gyermekek megtanuljanak örömmel, önállóan tanulni, tudást elsajátítani, így a tananyag elsajátítása is könnyen megy majd.

Ha az Úr akarja és élünk, szeptemberben együtt nekivághatunk ennek az utazásnak, ahol együtt evezünk a közös célért.

A konfirmációi Igémmel búcsúzom:
„Vigyázzatok, álljatok meg a hitben, legyetek férfiak, legyetek erősek!
Minden dolgotok szeretetben menjen végbe!”
(1Kor 16,13-14)

Ormósné Miszlai Enikő bemutatkozója

Ormósné Miszlai Enikő vagyok. Tanítói diplomámat 1999-ben szereztem Budapesti Tanítóképző Főiskola magyar nyelv- és irodalom műveltségterületén.

Férjemmel 2000 óta élünk a kerületben, gyermekeink a gyülekezet Betlehem Óvodájába jártak.

Keresztény családban élő, négygyermekes édesanyaként (gyermekeink 17, 16, 14, 12 évesek) pontosan tudom, milyen fontos lépés előtt állnak most.

Pedagógusként mindig arra törekedtem, hogy a rám bízottakat szeretettel és szeretetre neveljem. Leendő elsős tanítóként az óvodából az iskolába való átmenetet – a gyerekek életkori igényeinek megfelelően – sokféle játékos, mozgásos tevékenységgel igyekszem megkönnyíteni. Hiszem, hogy a kicsik kiegyensúlyozott lelki és testi fejlődéséhez elengedhetetlenül fontos a bizalmon és együttműködésen alapuló kapcsolat kiépítése a szülőkkel.

Az osztályközösséget összetartó, egymásra figyelő csapattá próbálom csiszolni. Nevelőmunkámban a hitet, emberi értékeket – melyet szüleimtől, nagyszüleimtől kaptam – felelősséggel igyekszem átadni a rám bízottaknak. Szeretném, hogy becsületes, jóindulatú, egymást tisztelő emberré váljanak a tanítványaim, akik észreveszik egymás értékeit. Ehhez kérem naponta az Isten áldását: Neveld a gyermekeket a neki megfelelő módon, még ha megöregszik, akkor sem tér el attól. (Példabeszédek, 22.6)

Nagyon fontosnak tartom, hogy az osztálytanító sokat legyen a gyerekek között, hiszen a gyermekek a napjuk nagy részét az iskolában töltik, s hogy érezzék a biztonságot, az állandóságot. Meggyőződésem, hogy ezt csak oldott, szeretetteljes légkörben lehet tenni, így válhatnak a gyerekek nyitottá és befogadóvá mind a tudás, mind a lelki élet terén.

Szívügyem a szabatos és igényes beszéd, a nyelvi tudatosság alkalmazása.

Tisztában vagyok azzal, hogy a mai gyerekek már a digitális nemzedékhez tartoznak. Ezt szem előtt tartva használom fel a tanítás-tanulási folyamatban a digitális tartalmakat és eszközöket.

Sok emlékem van, minden osztályhoz, minden gyermekhez kapcsolható valami. A legutóbbi élményem, ami sokat jelentett számomra, idén történt. A volt tanítványom, aki már maga is édesanya, megkeresett azzal, hogy ” – Enikő néni, tudnál-e segíteni megtanítani a S betűt a kislányomnak, aki a Covid miatt itthon tanul?” Az ilyen apró visszajelzések azok, amelyek megerősítenek abban, hogy a helyemen vagyok.

 

Szeretettel várom a leendő elsősöket!

Rückné Salamon Klaudia bemutatkozója

„Taníts minket úgy számlálni napjainkat, hogy bölcs szívhez jussunk. Zsoltárok 90.12.

Rückné Salamon Klaudia vagyok, Pécelen élünk férjemmel és három fiú gyermekünkkel.

2000-ben végeztem Zsámbékon az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán tanító szakon ének-zene műveltségi területtel és néptáncoktatói képesítéssel kiegészítve.

2003-ban a Kecskeméti Tanítóképző Főiskolán óvodapedagógus diplomát is szereztem. Ez utóbbit tudatosan választottam a tanító szak mellé.

Mindkét területen, tanítóként és óvodapedagógusként is dolgoztam. Ezáltal alkalmam volt megismerni mindkét korosztályt. Fontos feladatomnak tekintem, hogy megkönnyítsem a gyermekek számára az óvoda-iskola átmenet nem könnyű folyamatát.

Gyermekként zenetagozaton nőttem fel, ahol kitartásra, munkára, hazaszeretetre neveltek. A rengeteg szereplés a kórussal, közösségi jó élmények indítottak erre a pályára, és motiválnak arra, hogy a rám bízott gyerekek is megélhessék mindazt a jót, amit én megélhettem.

Az ének-zene és a néptánc így kiemelt terület lett az életemben. Minden eddigi munkahelyemen szükség volt ezirányú tudásomra. Bizonyítottan nagyon jó közösségformáló, fejlesztő hatással bírnak.

„A muzsikáló gyerekek jól számolnak. A szám nem elvont fogalom nekik. Azt is érzik a testükben, a ritmussal együtt. Hamarabb olvasnak folyékonyan, mert a mondatokban érzik az összefüggő formát. Szebben, pontosabban írnak, mert a kottaírás nagyobb vigyázatra szoktat. Tudják, egy kissé félrecsúszott pont már más hangot jelent. A helyesírást így gyorsabban megtanulják másoknál.” (Kodály Zoltán)

Nagy öröm számomra, hogy keresztény iskolában taníthatok, ahol a gyülekezeti háttér nagyon sokat ad a gyermekek iskolai életéhez is. Fontosnak tartom, hogy a gyermekek megtanuljanak írni, olvasni, számolni, és minden egyéb fontos tudományt, de mindezt empatikus, szeretetteljes, családias légkörben tehessék.

Pályám során alkalmam volt zeneovis csoportot, felnőtt-, és gyermek énekkart is vezetni. Több gyülekezetben is alkalmam volt gitáros szolgálatban állni.

Pedagógusi munkámat hivatásként élem meg. A rám bízott gyerekek fejlődéséért, jó előrehaladásáért felelősnek érzem magam.

Leendő első osztályomat Kovácsné Szentiványi Andreával tantárgy megosztásban fogjuk tanítani, hogy a néptáncórákat alsó tagozaton továbbra is tudjam tanítani.

 

Áldás, békesség!

Kovácsné Szentiványi Andrea bemutatkozója

Kovácsné Szentiványi Andrea

Kovácsné Szentiványi Andrea vagyok, Rákoskerten élek férjemmel és három gyermekemmel. Családommal a Rákoscsabai Református Gyülekezetbe járunk, a gyermekek közötti szolgálatban veszek részt.

A Budapesti Tanítóképző Főiskola tanítói szakán végeztem 1992-ben, majd hittanoktatói képesítést szereztem a Károli Gáspár Református Egyetem Nagykőrösi Főiskolai Karán 1998-ban. 2011-ben diplomáztam az ELTE fejlesztőpedagógus képzésén, ahol 2016-ban szakvizsgáztam.

Tanítói diplomám megszerzése óta dolgoztam napköziben nevelőként, osztálytanítóként majd fejlesztőpedagógusi munkakörben is.

2017 szeptembere óta tanítok a Rákoscsabai Jókai Mór Református Általános Iskolában.

Tanítói pályám elején Isten ezzel az Igével indított el:

„Úgy tanítja őket, mint akinek hatalma van.” (Mt.7,29)

Munkám során valóban naponta kérem és tapasztalom meg Isten hatalmát, segítségét. A Bibliát tartom vezérfonalamnak, Isten vezetése alapján igyekszem élni és tanítványaimnak is Őt szeretném bemutatni.

Az alsó tagozat legfontosabb feladatának tartom a helyes tanulási szokások, a biztos olvasási, írási, számolási készségek, valamint a rendszeres testmozgás jelentőségének kialakítását, az érzelmi intelligencia fejlesztését. Mindezt játékosan, élményekben gazdagon próbálom megvalósítani, figyelembe véve a gyermekek képességeit. Fontosnak tartom, hogy tanítványaim szívesen, felszabadultan, jókedvűen járjanak iskolába, de mindeközben megtanulják azokat a viselkedési normákat, amelyek segítik őket életük során.

Az idei tanévben az a megtiszteltetés ért, hogy alsós igazgatóhelyettesként is tevékenykedhetem, ezért kevesebb óraszámban lehetek a gyerekek között. Nagy öröm számomra, hogy Rückné Salamon Klaudiával együtt tantárgymegosztásban továbbra is taníthatok majd a leendő 1.osztályban.

Szeretettel várom azokat a családokat, akiknek fontos, hogy gyermekük keresztyén légkörben, elfogadó, nyugodt közegben nevelkedjen.

 

Kérjük, támogassa iskolánkat adója 1%-val!

Hírek, információk

Hírek

Programok

Ökoiskola

Eredményeink

Iskolai póló és nyakkendő vásárlására a titkárságon

Iskolai póló


Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiája

Oktatasi-hivatal

sulix-brand-logo

ulx_openedu_logo

hatartalanul_logo_mobil_uj

Navigáció

Hírek
I-skola
Mozanapló
Beiratkozóknak
Végzősöknek
Eredményeink
Szakkörök
Programok
Ökoiskola

Elérhetőségeink

Rákoscsabai Jókai Mór Református Általános Iskola

Cím: 1171 Budapest, Szánthó Géza u. 60.
Tel: +36 1 258 2015
E-mail: info@jokaim.edu.hu

Igazgató: Gazdag László
OM azonosító:
201632

Kövess bennünket Facebookon is!

Rákoscsabai Jókai Mór Református Általános Iskola

Copyright ©2022 Rákoscsabai Jókai Mór Református Általános Iskola. Impresszum Adatvédelmi nyilatkozat

Kreatív website