Hamarosan becsöngetnek

Kedves Szülők, Kedves Gyerekek!
Bármennyire is szeretnénk meghosszabbítani a nyári szünetet, ezt nem tehetjük. Visszavonhatatlanul kezdődik a tanév.
Ehhez kapcsolódik néhány fontos információ.
Tanévnyitó szeptember elsején a templomunkban lesz 8 órakor. (Rákoscsaba út 2.) Gyülekező a templom udvarán (rossz idő esetén az árkádok alatt) 7 óra 40-kor ünnepi ruhában. (Fehér felső, sötét alj. Lányoknak Jókais sál, fiúknak Jókais nyakkendő.) Kati néninél beszerezhető.
Az új tanulók Cser Krisztina iskolatitkár irányításával csatlakoznak új osztályukhoz.
Tanévnyitó Istentisztelet után osztálykeretben megyünk az iskolába. Háromnegyed 12-ig lesz tanítás.
Üres táskát, írószerszámot és papírt kell hozni a tankönyveknek és a fontos tudnivalók lejegyzéséhez.
Balesetvédelmi, tűzvédelmi oktatáson vesznek részt tanulóink, megismerik, átismétlik az iskolai házirendet, megkapják a heti órarendjüket, ismerkednek, terveznek az osztályfőnök vezetésével.

A hazajárók tanítás végeztével hazamennek, a menzások megebédelnek, aztán követik a társaikat.

A napközisek a napközis tanító nénik, bácsi, s Bátor Kati néni vezetésével ebédelnek, majd külön program szerint töltik el a délutánt.

Első nap összevont napközi van.

Elsős szülőknek szeptember 1-én 17 órakor szülői értekezlet lesz.

Az alsós osztályoknak szeptember 6-án lesz a szülői 17 órakor.

A felsősöknek meg szeptember 7-én lesz a szülői 17 órakor.

Ebéd befizetések és lemondások… Befizetések ideje és összege mindig látható a honlapunkon. A gyerek hiányzása esetén, ha tudják, akkor előre, vagy ha úgy alakulnak a dolgok, pl. betegség, akkor azonnal jelezzék telefonon, vagy emailben az iskolatitkárnak. Ez fokozottan érvényes az ingyenesen étkezőkre, mivel az Állami Számvevőszék szigorúan ellenőrzi.

Aki nem tesz eleget a bejelentési kötelezettségének, az elvesztheti a jogosultságát az ingyenes étkezésre.

A reggel kilenc óráig lemondott ebéd másnaptól lép érvénybe. A következő hónapi befizetés összegéből ez levonásra kerül.

Gazdaságis munkatársam (Kati néni) foglalkozik a befizetésekkel. Munkaideje: 8-12 óráig tart. Kivétel a kiírt befizetési napok, amikor 8-16 óráig tartózkodik az iskolában.

Pedagógus ügyelet reggel hét órától 17 óráig van. A gondnok bácsi hatkor nyitja az iskolát. Este öt után a takarító néni nyolc óráig dolgozik.

Péntekről hétfőre nem adunk írásbeli házi feladatot. (De csütörtökről hétfőre igen)

Pénteken délután nincs napközis tanulási idő. Szabadidős foglakozást tartunk.

A tankönyveket első nap fogják megkapni az osztályfőnöktől, az átvételi papírt, ami szintén az osztályfőnöknél található, minden szülőnek alá kell írnia.

Kívánok a vakáció hátralévő idejére kellemes kikapcsolódást!

Isten áldja Mindannyiójukat!

Gazdag László