Mozdulj a klímáért!

MOZDULJ A KLÍMÁÉRT A FÖLD KÖRÜL!

(szept.6.-okt.15.)

A Teremtés Hetéhez csatlakozva jelentkeztünk a „KLÍMAVÉDDVELEM” kampányra, amit az éghajlatvédelmi szövetség írt ki. Mit kell, lehet tennünk? Zöld mérföldeket gyűjthetünk!

• Minden osztályfőnök kap egy táblázatot, ahol azoknak a gyerekeknek a nevét kell felírnotok, akik környezettudatosan érkeznek és távoznak az iskolába (kerékpárral, gyalog, gördeszkával, tömegközlekedéssel…)- ezek irányonként 1 zöld mérföldet érnek.
  • Húsmentes ételkészítés -2 zöld mérföldet ér (fényképezzétek le és küldjétek át nekem!)

3 zöld mérföldet ér:

• Egy Földünk van! -óriási élőképet kellene készítenünk a gyerekekből az udvaron (ezen gondolkodjatok és ha van ötletetek, akkor mondjátok!), fényképes, videós beszámolót várnak erről
  • 1,5 km-es felvonulást lehet szervezni, és megfogalmazni a novemberi skóciai klímacsúcsra üzeneteket
  • Udvarrendezés, virágosítás, faültetés, csere-bere börze (fényképes, videós beszámoló)
  • Földinduló -rövid, rímelő vers, ének írása, előadása (az élőképnél is lehetne)
  • Földszínekkel- barna, vörös, narancs, sárga, zöldessárga- olyan alkotások készítése, amely kapcsolódik a kampány témájához, a Földhöz és természethez. Rajzlapra, aszfaltozott udvarra is készíthetők
  • Ha van olyan gyerek, aki tud montázst, képvideót készíteni tanulók által megfogalmazott üzenetekből, képekből- készítse és küldje át nekem!

OKTÓBER 15-ig tart a kampány, okt.22-ig kell beküldeni a beszámolókat. Mindent dokumentáljatok, bármilyen környezetvédelemmel, a Teremtés Hetével kapcsolatos tevékenységet végeztek.

Ezeken a címeken találhattok ebben a témában bőségesebb információt