Békesség földön az embernek...

DSC_0070

Keressétek az Urat amíg megtalálható, hívjátok segítségül, amíg közel van! Ézsaiás 55,6

Karácsonykor talán kicsit nyitottabbak vagyunk Jézus tanítására. Valahogy többen vagyunk a templomban. Talán olyanok is eljutnak közénk ilyenkor, akik csak az ünnep hangulatát keresik. Pedig olyan nem igen van. Az ünnepnek fénye van, ha megkopott is. Különösen a karácsony üzenete lenne az, ami beragyoghatná az életünket. Ez rajtunk múlik. Ha képesek vagyunk megérteni és hinni az evangéliumot, akkor ez nem üres hangulat lesz, hanem reménysugár. Komoly erőssége ez a hívő embereknek. Nem lesz attól kevesebb a kihívás, nem attól lesz könnyebb, hanem mert tudjuk, hogy nem vagyunk egyedül.

DSC_0064

Tanulóink többsége megérez valamit a karácsonyi csodából, hiszen otthonról is hasonló dolgokat hallanak. Fontosnak tartjuk, hogy ez ne pusztán üres szózat, egyszerű hangulat legyen az iskolában, hanem megélt hitvallás. Ez elsősorban tanáraink hitéletén múlik, ami nem tanítható. Ha valaki érzékeny a példára, képes követni azt. Rengeteg hatással találkozik egy gyermek, ameddig felnő. Különösen manapság, amikor minden gondolatunkat profitorientált hirdetések hálózzák át. Jó lenne, ha karácsonykor képesek lennénk megállni, hálát adni az életünkért, számba venni azt, amit megkaptunk: az éveinket, a családunkat, az örömeinket, a kihívásainkat. Akkor a karácsony fénye beragyogná a lelkünket.

DSC_0086