Énekverseny

Énekverseny iskolánkban „Vígan énekelj az Úrnak te egész föld!” Zsoltárok 100, 1

2023. november 23-án került megrendezésre az iskolai énekverseny. Mindig nagy izgalommal készülünk mi zsűritagok is erre az eseményre. Fantasztikus érzés, amikor sok szép hangú, tehetséges gyermek egy helyen, egy időben, együtt énekel - hiszen mindig közös énekléssel kezdjük. Mindig újabb és újabb dallamokat ismerhetünk meg, és lehetünk a kíséretek által tevékeny részesei egy-egy produkciónak. Már második alkalommal a gyerekek a magyar népdalokon kívül keresztény gyermek- és ifjúsági dallal is készültek, melyeket a zsűritanárok felváltva kísértek hangszereken is. Ezáltal a verseny családias, Istent dicsérő alkalommá vált. Jó érzés látni, hogy a kicsik mennyire természetesen tudnak énekelni. Nem aggódnak, nem foglalkoznak azzal, mit szól hozzá más. Az énekszó a lélek hangja. Sajnos felnőtt korukra sokan elhallgatnak. Reméljük, hogy együtt éneklésünk emléke bátorítás lesz egész életükre, s akár másoknak is, hogy bátran zengedezzünk az Úrnak. A gyerekek nagyon sok szép énekkel készültek, arany, ezüst és bronz minősítést szerezhettek. Áldott, kedves alkalom volt. Jövőre újra várunk benneteket, és azokat is, akik most még nem tudtak részt venni ezen az eseményen!