Teremtés hete

Minden évben szeptember végén ünnepeljük a Teremtés Hetét. Ezen a héten Istennek a teremtésben adott ajándékaira figyelünk, de hangsúlyt kap a felelősség is, amelyet emberként, a teremtett világ rendjének megőrzésére kaptunk.

Intézményünkben már hagyomány, hogy ezen a héten különböző programokkal hívjuk fel a figyelmet teremtett világunkra.

õ Isten csodálatos teremtményei: a növények és az állatok. Mit tudunk róluk, mit mond róluk a Biblia és hogyan óvhatjuk meg őket? Közös éneklés és áhítatok voltak a hét minden napján.

õ Hétfőn autómentes nappal kezdtünk: gyalog, biciklivel, rollerrel vagy tömegközlekedéssel jöttünk iskolába.

õ Virágosítsuk fel az iskolát! – mottóval növényeket ültettünk  Ani néni irányításával.

õ Kedden reggel: betekintést nyerhettünk a méhek szorgos életébe+osztályonként  MÉZES REGGELI volt.

õ Vajon ismered-e a fűszer- és gyógynövényeket? Növénysimogató „kiállítás” nyílt az emeleti folyosón.

õ Alkoss te is! Origami madarak és halak készültek a napköziben.

IMG_20231009_121801_501Dula Petra Zelinke munkája

õ „Állatok a Bibliában” címmel Melinda néni rajzversenyt hirdetett.

õ Színekkel is kifejeztük egységünket a teremtett világgal! Minden nap más színű ruhába öltöztünk:

hétfőn: zöldbe (növények),

kedden: feketébe-sárgába (méhek, ízeltlábúak),